Filmy 2019

Filmové tipy 2019

26.12. ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK je poslední česká komedie v tomto roce, na kterou můžete vyrazit do kina. Šťastný nový rok přejeme i vám, našim fanouškům a odběratelům! Je vás už přes 650, čehož si moc vážíme. I v novém roce vám budeme přinášet informace a trailery nových filmů v českých kinech a na DVD. Tak hodně štěstí, zdraví a kvalitních filmů v roce 2020!

19.12. Fanoušci Hvězdných válek se opět dočkali - do kin přišel nový díl STAR WARS: VZESTUP SKYWALKERA. Podle prvních ohlasů se jedná spíše o zklamání, ale nechť si každý udělá svůj názor po shlédnutí filmu. Všem našim fanouškům přejeme příjemné prožití Vánoc!

12.12. V kinech jsou další čtyři nové filmy, mezi nimi například animovaná pohádka SNĚŽNÁ MELA o arktickém lišákovi, který touží stát se kurýrem. Při doručování své první zásilky se však přihodí něco neočekávaného. A pak je tu vánoční horor ČERNÉ VÁNOCE o partě studentek, které se dostaly do pasti a bojují o svůj život, nevědí však proti komu. Ukázky z těchto i dalších filmů najdete na našem webu.

5.12. Čtyři nové filmy v českých kinech, které mají diváky hlavně bavit a většinou se jedná o pokračování úspěšných komedií. Některé z nich i přes velké úsilí filmařů budí spíše rozpaky (česká zimní komedie ŠPINDL 2), jiné jsou na tom o poznání lépe (americká akční fantasy JUMANJI: DALŠÍ LEVEL). Děti ocení nesmrtelnou večerníčkovou dvojici v novince PAT A MAT: KUTILSKÉ TRAMPOTY a dobrým tipem pro dospělé bude francouzská komedie REBELKY o bývalé miss, která skončí u pásu v továrně na rybí konzervy, kde se však roztočí kolotoč nečekaných událostí.

28.11. Začal advent a tak se i v kinech objevuje film s vánoční tématikou, tentokrát romantická komedie LAST CHRISTMAS. Ano, stejně jako slavný hit od George Michaela - koneckonců tenhle song má ve filmu důležitou roli... Určitě si nenechte ujít skvělý francouzský film VÝJIMEČNÍ od autorů hitů Nedotknutelní a Dokud nás svatba nerozdělí, tentokrát se točí děj kolem autistických dětí a dospělých. Více nebudeme prozrazovat, podívejte se na ukázky!

21.11. Jeden z nejúspěšnějších animovaných filmů se vrátil s druhým pokračováním! LEDOVÉ KRÁLOVSTVÍ II přináší další dobrodružství královny Elsy a jejích přátel včetně veselého oživlého sněhuláka Olafa. Kdo má děti, musí s nimi prostě do kina zajít! Jak zachránit bytový dům, to řeší VLASTNÍCI na domovní schůzi a zdá se, že ke společnému postupu se jen tak nedoberou. Skvěle obsazená česká komedie, u které se potrháte smíchy!

14.11. Napínavý film inspirovaný skutečnou událostí - to je LE MANS '66. Vypráví příběh z roku 1966, kdy si Henry Ford najme tým automobilových nadšenců, kteří mají postavit takové závodní auto, které by dokázalo zvítězit nad neporazitelným Ferrari na slavném závodu 24 hodin Le Mans. V hlavních rolích Matt Damon a Christian Bale. V kinech můžeme narazit také na horor DOKTOR SPÁNEK OD STEPHENA KINGA. Film navazuje na slavný film Osvícení od Stanley Kubricka z roku 1980 popisující hrůzné události v hotelu Overlook. V hlavní roli Ewan McGregor.

7.11. BITVA U MIDWAY - válečné drama, které líčí pozadí i samotnou bitvu, která znamenala zlom ve druhé světové válce v oblasti Pacifiku. Skvělé obsazený film režíroval Roland Emmerich, který je podepsaný pod filmy jako Den nezávislosti nebo Patriot. Další novinkou v kinech je vánočně laděná zimní komedie ŽENSKÁ NA VRCHOLU s Annou Polívkovou, která se odehrává na zasněžené horské chatě v Nízkých Tatrách.

31.10. Při pohledu na názvy nových filmů si možná připadáte, že jste se vrátili v čase. Linda Hamilton a Arnold Schwarzenegger se opět potkávají ve filmu TERMINÁTOR - tentokrát s podtitulem Temný osud. Naposledy se tato dvojice potkala ve "dvojce", která byla natočena už v roce 1991. Porovnejte jak se od té doby změnili samotní herci nebo i počítačové triky. Animovaná komedie ADDAMSOVA RODINA přitáhne do kina jak děti, tak jejich rodiče, kteří si ještě pamatují na stejnojmenný hraný film, který byl velmi úspěšný. Mimochodem i ten byl natočen v roce 1991 :-)

24.10. Nový česká komedie POSLEDNÍ ARISTOKRATKA běží právě teď v kinech. V hlavní roli Hynek Čermák jako Američan, který díky svým šlechtickým předkům získává zámek v Čechách, ten se však pomalu rozkládá a tak je třeba se rozmyslet, zda se pustit do obnovy, nebo se vrátit zpět do Ameriky. ZOMBIELAND 2: RÁNA JISTOTY je pokračováním kultovní klasiky Zombieland, která byla natočena už před deseti lety. Stejná čtveřice herců, stejný režisér, ale noví zombíci - čeká nás parádní podívaná!

17.10. Pokračování sci-fi pohádky o čarodějnici Zlobě (opět v podání Angeliny Jolie) a její kmotřence - princezně Růžence, kterou zaklela k věčnému spánku. V roli královny se představí Michelle Pfeiffer. ZLOBA: KRÁLOVNA VŠEHO ZLÉHO se právě teď promítá v kinech a určitě stojí za pozornost!

10.10. Film STEHLÍK byl natočen podle románu spisovatelky Donny Tartt, který byl oceněn Pulitzerovou cenou. Příběh o klukovi, kterému v dětství zahynula máma při bombovém útoku v newyorském muzeu. Tato událost mu změnila celý jeho život, z onoho tragického dne si pamatuje na obraz ptáčka (stehlíka) přivázaného řetízkem k bidýlku... V jedné z rolí se objeví i slavná Nicole Kidman.

3.10. O tomhle filmu se hodně diskutuje a asi ještě dlouho bude a to zejména kvůli brutálním scénám, které se v něm objevují a které by podle některých psychologů mohly motivovat zločince k jejich napodobování: JOKER - příběh zkrachovalého komedianta, který v masce klauna propadá šílenství a začíná vraždit. Mimochodem během promítání filmu Temný rytíř povstal, kde se také objevuje postava Jokera, došlo k masakru v americkém kině, při kterém následkem řádění šíleného střelce zemřelo 12 lidí a desítky dalších byly zraněny. Pro slabší povahy a zejména pro děti je pak v kinech připravený animovaný film OVEČKA SHAUN VE FILMU: FARMAGEDDON.

26.9. Dnes vám doporučíme novou romantickou komedii od Woodyho Allena DEŠTIVÝ DEN V NEW YORKU. Film vypráví o páru vysokoškoláků, kteří chtějí prožít víkend v New Yorku, ale osud tomu chce, aby bylo všechno jinak... Za zmínku stojí i nový český film NÁRODNÍ TŘÍDA v hlavní roli s Hynkem Čermákem, který ztvárňuje postavu rváče Vandama, který prý v roce 1989 jednou ranou odstartoval události na Národní třídě.

19.9. Před 50 lety odstartovalo Apollo 11 ze Země a první muž stanul na Měsíci. Nyní se píše 22. století a cesta pokračuje - Brad Pitt putuje na vnější okraj sluneční soustavy, aby zastavil hrozbu pro veškerý život na Zemi. Skvěle obsazené sci-fi AD ASTRA, kde se kromě hlavního hrdiny objeví i další známé herecké tváře jako Tommy Lee Jones, Liv Tylerová nebo Donald Sutherland.

12.9. NABARVENÉ PTÁČE už je i v kinech. Černobílé drama od Václava Marhoula podle románu Jerzyho Kosińskiho, ve kterém se skoro nemluví a neuslyšíte žádnou filmovou hudbu. Na nedávném filmovém festivalu v Benátkách vzbudil tento český film velký rozruch a někteří diváci dokonce odcházeli pryč ze sálu, protože některé drsné scény prostě nevydýchali.

5.9. Pojďte se bát! TO, KAPITOLA 2 - pokračování nejúspěšnějšího hororu všech dob se právě v těchto dnech promítá v českých kinech. Děj se odehrává 27 let po prvním dílu, původní skupina dětí (Klub smolařů) jsou již dospělí lidé, avšak znovu musejí čelit vražednému klaunovi jménem Pennywise.

29.8. V kinech už pár dní běží dlouho očekávané filmy - děti se nemohly dočkat pokračování ANGRY BIRDS VE FILMU 2, které vycházejí z legendární hry na mobilech a milovníci komedií byli natěšení na film PŘES PRSTY, ve kterém má na svědomí scénář i režii Petr Kolečko, tvůrce kultovního seriálu Most.

15.8. Nový film od Quentina Tarantina TENKRÁT V HOLLYWOODU vzbuzuje velká očekávání a to i díky hvězdnému hereckému obsazení - v hlavních rolích Leonardo DiCaprio a Brad Pitt. Brilantní mix napínavé akce i zábavy o televizním herci a jeho kaskadérovi, kteří se rozhodnou prosadit u filmu, trvá sice skoro tři hodiny, ale určitě nebudete mít čas se nudit ;-)

8.8. Kdo by neznal skvělou animovanou sérii TOY STORY: PŘÍBĚH HRAČEK v čele s hlavním hrdinou, kovbojem Woodym? Po devíti letech jsme se dočkali čtvrtého pokračování, od natočení prvního dílu pak uteklo neskutečných 24 let! Je tedy pravděpodobné, že některé děti, které tenkrát hltaly první díl, půjdou dnes do kina na čtyřku jako rodiče svých dítek ;-) A dle prvních ohlasů určitě nebudou litovat, i novinka drží laťku kvality hodně nahoře!

1.8. Právě probíhající premiéra filmu RYCHLE A ZBĚSILE: HOBBS A SHAWN je pro skutečné milovníky akce a rychlých honiček a vlastně už to není tolik o autech jako první filmy z této série. Nový samostatný díl (spin off) je vlastně takový 8 a půltý. Standardní díly s označením 9 a 10 se teprve budou točit. Takže vypnout mozek a jděte se podívat na šílená dobrodružství ústřední dvojice v podání Dwayna Johnsona a Jasona Stathama.

18.7. Už vás nebaví válet si šunky někde u vody a chcete nějakou zábavu? Zajděte do kina (ideálně klimatizovaného) na jeden z našich tipů. S dětmi rozhodně na animák LVÍ KRÁL - je to vlastně kopie starého filmu okořeněná současnou počítačovou animací, takže si budete myslet, že koukáte na pravá zvířata. A jelikož máme půlku prázdnin, co by to bylo za léto bez klasické letní komedie? A tou je určitě IBIZA s Christianem Clavierem. Ten hraje otce ne příliš úspěšného středoškoláka. Za složení maturity mu slíbí, že může vybrat cíl rodinné dovolené. Nečeká, že se synovi podaří maturitu udělat a díky tomu se pak musí vydat na Ibizu - ostrov, kde to přes léto opravdu žije!

4.7. Stu je milý a ochotný řidič Uberu, který udělá cokoliv pro pětihvězdičkové hodnocení od svých zákazníků. Jednoho dne mu však do auta nastoupí obrovský chlap jménem Vic, ze kterého se vyklube tajný policista, který má po oční operaci, nemůže řídit, ale potřebuje dopadnout drogového dealera. Tak začíná jejich bláznivá SPOLUJÍZDA. Od minulého týdne běží v českých kinech další pokračování série o pavoučím muži SPIDER MAN: DALEKO OD DOMOVA. A to není vše, podívejte se na trailery dalších filmových novinek!

20.6. Dva nové filmy, které dnes vypíchneme, určitě stojí za vaši pozornost - TAJNÝ ŽIVOT MAZLÍČKŮ 2 je určen především dětem, ale jak už potvrdil první díl, skvěle se u něj baví i dospělí. A pak je tu hudební komedie YESTERDAY - příběh neúspěšného muzikanta, který se jednou probudí a zjistí, že nikdo na světě si nepamatuje na legendární Beatles a jejich hity. Takže stačí skvělé songy složit znovu a díky nim získat bohatství a slávu.

13.6. Novinka MUŽI V ČERNÉM: GLOBÁLNÍ HROZBA je sci-fi komedie, ve které už nehrají Tommy Lee Jones a Will Smith jako v prvních třech dílech. Teď už to jsou vlastně muži a ženy v černém, ale pořád se jedná o pohodovou zábava s množstvím triků a povedených hlášek. Podobně se můžete bavit i při další komedii RODIČE NA TAHU s hvězdným obsazením - Alec Baldwin a Salma Hayek jsou manželé, kteří se dostali na mizinu a snaží se vymyslet jak z této situace vybruslit a hlavně udržet svoji dceru na drahé univerzitě. A nejlepší plány se rodí při otevřené láhvi ;-)

6.6. Pokračování úspěšného rodinného filmu právě v kinech - PSÍ POSLÁNÍ 2. Máte rádi pejsky? Vaše děti určitě ano, takže tímhle bijákem nic nezkazíte, navíc film má poutavý příběh a je opravdu skvěle natočený!

30.5. Po velmi úspěšném hudebním filmu Bohemian Rhapsody, který mapuje příběh skupiny Queen a jejího zpěváka Freddieho Mercuryho, máte nyní šanci vidět v kinech další zajímavý životopisný film, tentokrát o fenomenálním zpěvákovi Eltonu Johnovi. Jak se z malého brýlatého a oplácaného kluka stala hudební megastar? Film ROCKETMAN, příběh "podle skutečné fantazie", stojí určitě za shlédnutí!

23.5. Nový rodinný film od studia Disney - ALADIN. Nové a trikově povedené zpracování známé pohádky slibuje skvělou podívanou! Dalším tipem je film natočený podle skutečné události - ZLO S LIDSKOU TVÁŘÍ vypráví příběh jednoho z nejznámějších sériových vrahů v historii Ameriky - Teda Bundyho. Vypravěčem je jeho přítelkyně, která neměla vůbec tušení, jaké zlo v sobě skrývá muž, se kterým žila spokojený rodinný život.

16.5. JOHN WICK 3 - pokračování akční série o super zabijákovi, po kterém jdou lovci odměn, na jeho hlavu totiž byla vypsána tučná odměna. V hlavní roli Keanu Reeves, kterého znáte z filmu Matrix. Pro odlehčení je tu francouzská komedie DADDY COOL - dospělý avšak chováním nezralý Adrien přijde o svoji přítelkyni, která už pomýšlí na mateřství. Naštěstí Adrien přijde na skvělý plán jak získat svou přítelkyni zpět - založí si v jejich společném bytě soukromé jesle, aby dokázal, že péči o děti má v malíčku.

9.5. Vezměte děti do kina na první hraný film o Pokémonech - DETEKTIV PIKACHU. Ve filmu se objeví i další oblíbené postavičky Pokémonů. TRHLINA je pro změnu film určený hlavně pro dospělé. Příběh s prvky hororu je natočený na základě skutečných událostí, které se odehrály ve slovenském pohoří Tribeč.

2.5. Jaké je to probudit se po deseti letech manželství a zjistit, že váš život je úplně jiný a vaše manželka není vaše manželka? To pocítí Raphael na vlastní kůži. Olivia byla jeho láska na první pohled, teď však zjišťuje že bez ní nedokáže žít a snaží se získat její srdce znovu. Ona ho vůbec nezná, on o ní ví úplně všechno. LÁSKA NA DRUHÝ POHLED je skvělá francouzská komedie, na kterou můžete jít v těchto dnech do kina.

25.4. Spousta lidí se té události nemohla dočkat a teď je to tu - AVENGERS: ENDGAME - poslední superhrdinové sbírají zbytek sil, aby zachránili život ve vesmíru. Finální završení filmové série Avengers od Studia Marvel je fantastickou podívanou nejen pro skalní fanoušky tohoto žánru.

18.4. V kinech můžete právě teď narazit na animovaný film MRŇOUSKOVÉ 2: DALEKO OD DOMOVA. Vtipné, dojemné, roztomilé a tak trochu francouzsky jiné, oproti animovaným filmům od amerických tvůrců.

11.4. HELLBOY - restart filmové série o drsném komiksovém hrdinovi. Další fantaskní vyprávění nás zavede do Londýna, kde se probrala ze záhrobí čarodějnice Nimue, která se chystá zničit svět morovou ránou. V tom jí musí samozřejmě Hellboy zabránit.

4.4. Do kin vtrhla TERORISTKA - černá komedie s Ivou Janžurovou a Martinem Hofmannem, který nedávno zazářil v seriálu Most! Ve skvěle obsazeném filmu od tvůrců komedie Teorie tygra hrají i další herecká esa - Tatiana Vilhelmová, Pavel Liška, Eva Holubová nebo Jana Plodková.

28.3. ZRANĚNÁ SRDCE - romantický film odehrávající se v poválečném Hamburku. V hlavní roli Keira Knightley, kterou znáte například z filmů Piráti Karibiku, hraje manželku britského plukovníka a přestože ve válce přišla o svého syna při německém náletu, se zamiluje do německého majitele domu, kterému zase při spojeneckých náletech zemřela žena...

21.3. Přinášíme další nové tipy na co zajít do kina. Česká komedie LOVEní - Elišce je 35 let a ženich jí právě utekl přímo od oltáře. Ještě že má Eliška skvělou kámošku, ta jí založí profil na internetové seznamce a kolotoč veselých a trapných příhod se roztáčí... PAŠERÁK je film o opuštěném důchodci Earlovi, kterému hrozí kvůli dluhům propadnutí majetku. Earl se rozhodne přivydělávat, ovšem nechtěně se upíše jako kurýr mexickému drogovému kartelu. Hlavní role i režie se zhostil Clint Eastwood, kterému bude letos v květnu neskutečných 89 let!

14.3. Před víkendem přišly do českých kin jen tři filmové premiéry - italské drama ŠŤASTNÝ LAZZARO o mladíkovi z izolované komunity rolníků, který objevuje moderní svět velkoměsta. Český snímek SKLENĚNÝ POKOJ si vysloužil pozornost ještě před uvedením díky tomu, že natáčení probíhalo v nedávno rekonstruované slavné vile Tugendhat v Brně. A do třetice všeho dobrého - KOUZELNÝ PARK, animovaný film o zpustlém zábavním parku, který čeká na svou záchranu a s ním i zdejší mluvící zvířecí personál.

7.3. Oscara za nejlepší film letos získala originální komedie ZELENÁ KNIHA, kterou můžete vidět právě teď v kinech. Dojemný příběh o slavném černošském klavíristovi Donu Shirleym a jeho vykutáleném bodyguardovi se skutečně odehrál v 60. letech při Donově turné na jihu USA. CAPTAIN MARVEL je novým počinem Studia Marvel a vypráví o válce mezi dvěma mimozemskými rasami, která se odehrává na Zemi. V jedné z hlavních rolí se objeví nestárnoucí Samuel L. Jackson. 

28.2. Co jsme komu zase udělali? Pokračování úspěšné francouzské komedie právě teď v kinech. Claude a Marie jsou manželé, kteří nikdy neměli v lásce imigranty, nicméně v prvním díle se nakonec s těžkým srdcem smířili, že se jejich dcery provdaly za muže s nefrancouzskými kořeny. Teď se však dcery rozhodly, že se z různých důvodů odstěhují se svými manžely z Francie. A tomu chtějí jejich rodiče zabránit za každou cenu!

21.2. Pamatujete na draka Bezzubku a Škyťáka - mladého náčelníka Vikingů? Nerozlučná dvojice kámošů se vrací v animovaném filmu JAK VYCVIČIT DRAKA 3. Tentokrát se na scéně objeví i bílá dračice Bleskoběska, do které se Bezzubka zamiluje a nerozpozná včas nebezpečí, které se blíží na ostrov, který Vikingové a draci společně obývají. Další zajímavou novinkou v kinech je MRAZIVÁ POMSTA - akční drama se skvělým Liamem Neesonem (nominace na Oscara za film Schindlerův seznam), který se snaží pomstít smrt svého syna.

14.2. Proboha proč? Tak se bude ptát spousta lidí na důvod, proč američtí tvůrci natočili remake divácky úspěšné francouzské komedie NEDOTKNUTELNÍ. Distributor láká do kina s podtitulem "Příběh, který stojí za to vyprávět znovu", ale nová verze nepřináší vůbec nic nového kromě nudy. Takže naším tipem na tento týden rozhodně není. Tím je ALITA: BOJOVÝ ANDĚL od tvůrců filmu Avatar a Sin City. Alita je dospívající holka - kyborg, které vrátil život doktor Ido a po probuzení si nevzpomíná na nic ze své minulosti. To se však díky novým okolnostem postupně mění a ona se rozpomíná i na své bojové schopnosti.

7.2. Ve filmu Jiřího Mádla NA STŘEŠE měl hrát hlavní roli Jan Tříska, který však kvůli tragickému pádu z Karlova mostu zemřel v den, kdy se tento film měl začít natáčet. Nakonec roli starého profesora, který u sebe ubytuje mladého Vietnamce, dostal Alois Švehlík a zhostil se jí výborně. Do kina ale můžete vyrazit také s dětmi - určitě je bude bavit LEGO PŘÍBĚH 2.

31.1. Novinky v kinech: ÚNIKOVÁ HRA - napínavé drama, které líčí příběh party mladých lidí, kteří se zúčastní únikové hry, ale během ní zjistí, že zábava se změnila v boj o přežití. ŽENY V BĚHU - česká komedie o matce a jejích třech dcerách, které se rozhodnou splnit poslední přání svému nedávno zemřelému otci - uběhnout maraton. Problém je, že žádná z nich nikdy neběhala :-)

24.1. Aktuálně v kinech: FAVORITKA - působivý historický film odehrávající se na začátku 18. století za vlády Anny Stuartovny, v roli služebné soupeřící o přízeň královny se objeví hvězdná Emma Stone. Rodinný film PSÍ DOMOV je zase o adoptovaném pejskovi, který se však jednoho dne ztratí, dostane se daleko od svého páníčka a snaží se najít cestu domů. Trailery k dalším novinkám včetně popisu děje najdete na našich stránkách.

17.1. Možná si ještě pamatujete katastrofu v roce 2000, kdy došlo k výbuchu na palubě ruské jaderné ponorky KURSK. O této události a pozadí kolem záchranné operace vypráví stejnojmenný film. Sci-fi thriller SKLENĚNÝ je inspirovaný úspěšným komiksem a spojuje dva předchozí samostatné filmy Vyvolený a Rozpolcený. V hlavních rolích Samuel L. Jackson a Bruce Willis. V kinech narazíte i na další novinky, podívejte se na nové trailery na našem webu.

3.1. Vítejte v novém roce na našem filmovém profilu! Nadále vám budeme přinášet aktuality ze světa filmu, zejména upoutávky na filmové premiéry. Takže mrkněte na náš web, kde najdete trailery k nejnovějším filmům anebo i k těm starším, které vyšly na DVD nebo BLU-RAY. A jestli vás zajímá z jakého filmu je tento obrázek, tak je to z nového animáku RAUBÍŘ RALF A INTERNET.

Filmy 2018

Filmové tipy 2018

30.12. Už vás nebaví dojídat vánoční cukroví, válet se na gauči a koukat na okoukané pohádky v televizi? Vyrazte do kina na nový film! Pro děti třeba nový ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, pro puberťáky a akční povahy sci-fi film BUMBLEBEE a pro romantické duše nová komedie s Jennifer Lopez ZNOVU VE HŘE. Zpříjemněte si konec roku kvalitním bijákem a zachovejte nám přízeň i v novém roce!

17.12. Tři filmové novinky, na které můžete před Vánocemi narazit ve vašem kině: komedie VÁNOCE A SPOL. o Santových skřítcích, kteří onemocní a nikdo tak nemá připravit vánoční dárky pro děti. AQUAMAN - akční sci-fi o superhrdinovi, který je napůl člověkem a napůl obyvatelem bájné Atlantidy. A do třetice SPIDER-MAN: PARALELNÍ SVĚTY - přelomový animovaný film, který je společným dílem studia Marvel a Sony Pictures.

10.12. SMRTELNÉ STROJE - od tvůrců filmů Hobit a Pán prstenů. Sci-fi z daleké budoucnosti, kdy je svět vymírající pustinou, kterou křižují obří stroje na kolech (dřívější velkoměsta), ve kterých bydlí lidé a hledají poslední zbytky surovin a zdroje obživy. Na své cestě ale pohlcují menší stroje, což se samozřejmě ne každému líbí...

3.12. V kolika pohádkách už asi hrál Ondřej Vetchý? Určitě si ho pamatujete v legendární pohádce S čerty nejsou žerty jako čerta Vraníka. V nové filmové pohádce ČERTÍ BRKO si zahrál samotného Lucifera. Nejenom děti se mají na co těšit! :-)

26.11. Novinky v kinech : ÚTOK Z HLUBIN - nový film o provokacích mezi ruskými a americkými jadernými ponorkami v severním oceánu, kde však dojde ke skutečném útoku a následkem toho hrozí obrovský válečný konflikt. CREED II - pokračování boxerské série, ve které vystupuje v roli trenéra slavný Rocky Balboa (Sylvester Stallone). A konečně něco pro děti: PAT A MAT: ZIMNÍ RADOVÁNKY - jak si dva nešikové poradí s vánoční výzdobou, výrobou Betléma a jaké si nadělí dárky pod stromečkem...

19.11. Vítejte ve světě čarodějů - právě teď uvidíte v kinech film Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny. Dějově navazuje na film Fantastická zvířata a kde je najít. V jedné z hlavních rolích Johnny Depp.

12.11. Grinch - známý pohádkový příběh o zeleném chlupatém skřítkovi s malým srdcem, který chce ukrást Vánoce, se objevil na filmovém plátně už v roce 2000 a hlavní postavu ztvárnil známý komik Jim Carrey. Teď přichází do kin animovaný film se stejným názvem od autorů hitů jako Já, padouch nebo Tajný život mazlíčků. A podle prvních ohlasů je nová kreslená verze mnohem zábavnější!

5.11. Životopisný film Bohemian Rhapsody o skupině Queen právě v kinech. Máte rádi jejich písničky? Pokud ano, dejte lajk ;-)

29.10. Johnny English znovu zasahuje. Co dodat? Třetí pokračování ztřeštěné série s oblíbeným komikem. Rowan Atkinson je pořád ve formě a bezpečně vás rozesměje! Trochu vážnější téma řeší film Zlatý podraz - příběh o lásce a basketbalu odehrávající se podle skutečné události v Československu v politicky nestabilních letech 1938 až 1951.

22.10. Pojďte do kina se bát! Poslední říjnový den se v anglosaských zemích slaví svátek HALLOWEEN. Na stejnojmenný film teď můžete narazit v kině. V hlavní roli Jamie Lee Curtis, která už hrála v trilogii Halloween z let 1978 až 1982. Dějově však tato novinka navazuje pouze na první díl a odehrává se 40 let poté.

15.10. Je to malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo. Tuhle památnou větu pronesl Neil Armstrong - první člověk, který přistál na Měsíci. PRVNÍ ČLOVĚK se jmenuje i nový film, který sleduje životní příběh slavného astronauta včetně událostí, které předcházely letu Apolla 11. V kině tento film můžete vidět právě teď.

8.10. Právě teď můžete v kinech narazit na velmi zajímavé kousky: ZRODILA SE HVĚZDA - romantický film plný hudby, kde v hlavní roli exceluje slavná zpěvačka Lady Gaga. VENOM - akční sci-fi o novináři, který díky experimentu v sobě skrývá mimozemšťana Venoma a díky tomu má nadpřirozené schopnosti. A také český film TOMAN v hlavní roli s Jiřím Macháčkem, který ztvárnil Zdeňka Tomana, šéfa zahraniční rozvědky v poválečném Československu, který shání peníze, aby komunisti vyhráli volby, ale přitom se neštítí vůbec ničeho...

1.10. Zase jednou animovaný film, který se povedl - Yeti: Ledové dobrodružství. Je to tak trochu legenda o Yetim, ale obráceně - mladý yeti Migo až dosud myslel, že lidé neexistují a teď se s nimi poprvé setkává...

24.9. Už je to 18 let, kdy jsme se dozvěděli Po čem ženy touží, teda dozvěděl se to Mel Gibson :-) A nyní se dozvíme Po čem muži touží. Nová česká komedie právě teď v kinech!

17.9. Před třiceti lety už tu jednou byli a teď se vrací a zabíjení je stále baví. A kdo zachrání lidstvo nyní? Film Predátor: Evoluce můžete vidět právě teď v kinech. A kdo nemá rád masakry, toho může potěšit německá komedie Spolu to dáme o dospělém floutkovi ze zámožné rodiny, kterému už však jeho otec - lékař nechce dávat peníze jen tak pro nic za nic, a tak se nyní musí starat o patnáctiletého kluka s postižením srdce, kterému zbývá pár měsíců života.

10.9. Všechno bude - to není další předvolební slib, ale neobvyklá road movie, ve které jsou hlavními hrdiny 14letý Mára a 12letý Heduš. Na cestě za svobodou ukradnou auto a při dobrodružné cestě naberou k sobě ještě mladou stopařku. Právě teď můžete tenhle film vidět v kinech.

3.9. Zajímavá novinka v kinech - australský film Upgrade. Hlavnímu hrdinovi Greyovi změní život střetnutí s bandou grázlů, kteří zabijí jeho přítelkyni a jeho zmrzačí. Grey má myšlenky na pomstu, ovšem na invalidním vozíku toho moc nezvládne. Jeho kamarád mu však nabídne technologickou novinku - implantovaný čip do míchy. S jeho pomocí se Grey znovu postaví na nohy a kromě toho mu čip přináší i další nečekané možnosti.

26.8. Kryštůfek Robin už není malý kluk, ale dospělý přepracovaný muž, kterému nezbývá moc času na svou rodinu. Na scéně se ovšem objeví jeho nejlepší kamarád z mládí - Medvídek Pú, který mu připomene staré dobré časy a s ostatními zvířátky Kryštůfkovi pomůže. Jedna zajímavost - v Číně se na tenhle film bohužel nikdo nepodívá, alespoň ne v kině, protože tamější vláda film zakázala, protože právě postavička Medvídka Pú se stala symbolem odpůrců čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, kterému je prý Pú podobný.

19.8. Tenhle film v sobě skrývá několik žánrů, takže je těžké ho zařadit, a možná právě proto byste ho měli vidět. BlacKkKlansman - děj se točí kolem amerického Ku-klux-klanu na začátku sedmdesátých let minulého století a vypráví příběh černošského policisty, který se skutečně stal.

13.8. Z nových filmů, na které můžete právě teď narazit ve vašem kině, zmíníme tentokrát trochu netradiční film - Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni. Vypráví o chudém fakírovi z indické vesnice, který ovládá různá kouzla. Kvůli nemoci své mámy je nucen se vydat na cestu do Paříže, kde pozná osudovou ženu svého života, do které se beznadějně zamiluje. Své lásky si však nemůže dlouho užívat, protože omylem uvízne ve skříni v Ikee a ta je i s ním zabalena a poslána bůhví kam...

6.8. Venku panují tropická vedra, co takhle zajít se ochladit do kina? Na tyhle dva filmy se spousta lidí těšila a teď se konečně dočkali. Do kin dorazilo pokračování akční série s Tomem Cruisem, film Mission: Impossible - Fallout a děti budou chtít určitě vidět Úžasňákovi 2 - pokračování úspěšného animovaného filmu o rodině s nadpřirozenými schopnostmi.

30.7. Chata na prodej - výborná komedie s Ivanou Chýlkovou a Davidem Vávrou v rolích rodičů, kteří prodávají nepoužívanou chatu u lesa. Máma se rozhodne, že ještě před prodejem uspořádají na chatě poslední rodinnou sešlost, spolu s dětmi, babičkou a dědou. Zbytek rodiny však neprojevuje takové nadšení a tak místo idylického víkendu na chatě se schyluje spíše k rodinné roztržce, navíc když se ještě ztratí děda v lese...

23.7. A po letech je tu zase - pokračování muzikálu Mamma Mia! Here We Go Again s písničkami legendární skupiny Abba a stejnými herci jako v prvním díle, včetně hvězd jako Meryl Streep, Colin Firth nebo Pierce Brosnan. Mimochodem, od uvedení jedničky uplynulo již deset let. Skvělá zábava na léto - doporučujeme!

16.7. Dva tipy na co jít do kina: Začneme něčím pro děti, když mají ty prázdniny - další díl oblíbeného animovaného filmu Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená vypráví o rodince strašidel v čele s Drákulou, která se tentokrát vydá na dovolenou, aby si oddechla od práce v hotelu. Pro dospěláky doporučujeme hořkou komedii Úsměvy smutných mužů o životě v protialkoholní léčebně, kde se hlavní hrdinové snaží najít cestu zpět do normálního života a nahradit závislost na alkoholu něčím jiným a přesvědčit své blízké, aby jim dali ještě šanci.

9.7. Minulý týden proběhl už 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech a tak novinky v českých kinech byly trochu v jeho stínu, nicméně pojďme si představit alespoň dvě z nich: Ant-Man a Wasp je dalším počinem od studia Marvel, který vypráví o komiksových superhrdinech, kteří se umějí zmenšovat. Naproti tomu romantická komedie Manžel na zkoušku je letní oddechovka, při které vás pobaví osud jednoho zbohatlého frajírka, kterého nehoda na jachtě připravila o paměť, čehož využije chudá holka se dvěma dětmi na krku, když se začne vydávat za jeho manželku.

29.6. V kinech právě teď natrefíte na dobrou francouzskou komedii Láska bez bariér. Notorický lhář a sukničkář Jocelyn využije příležitosti, kdy sedí na invalidním vozíku právě ve chvíli, kdy se seznámí s atraktivní Julií, která se o něj chce starat. Příběh se však zamotá, když Jocelyn pozná její sestru Florence, která je opravdová vozíčkářka a on se do ní zamiluje. Neví ale jak jí přiznat pravdu, že on vozíčkáře dosud jen předstíral...

22.6. Jsem božská - to si říká hrdinka stejnojmenné komedie, když se ve fitku praští do hlavy a po úrazu už nemá mindráky ze své baculaté postavy, ba naopak - myslí si, že je sexy a žádnej chlap jí neodolá. Druhou filmovou novinkou tohoto týdne je další (pro někoho napínavý) příběh o dinosaurech - Jurský svět: Zánik říše. Podle nás dobrá oddechovka na to sednout si do kina s popcornem a dívat se jak pokročila počítačová animace :-)

15.6. Dnes vás upozorníme na tyto filmové novinky: Escobar - životopisné krimi mapující osud jednoho z nejslavnějších a zároveň nejbrutálnějších narkobaronů, Pabla Escobara. Svého času to byl jeden z nejbohatších lidí na světě, zároveň i jeden z nejnebezpečnějších zločinců. A jestli se chcete jít do kina pobavit, můžeme doporučit romantickou komedii Já, Simon - zamilovaný příběh se zápletkou, ve které jde o (ne)vyzrazení homosexuální orientace hlavního hrdiny.

8.6. Líbil se Vám před lety film Dannyho parťáci? Tak nyní je v kinech jeho volné pokračování v ženské podobě - Debbie a její parťačky. Opravdu hvězdně obsazený film (mimo jiné Sandra Bullock, Cate Blanchett, Rihanna nebo Matt Damon) bude určitě dobrou volbou. A děti budou natěšené na druhý díl filmového zpracování oblíbené večerníčkové série - Pat a Mat znovu v akci.

1.6. Z filmových novinek dnes vypíchneme francouzskou komedii Gangsterdam, protože si myslíme, že by Vás mohla bavit, přestože se v tomhle filmu neobjeví žádný známý herec. Děj se točí kolem pašování drog v Amsterdamu, do kterého se zaplete parta mladých studentů.

25.5. Na co zajít tento víkend do kina? Solo: Star Wars Story - nový díl ze ságy Hvězdných válek, anebo skvělá komedie Dámský klub - v hlavních rolích Diane Keaton a Jane Fonda.

18.5. Studio Marvel přichystalo další akční podívanou - Deadpool 2 právě teď v kinech!

11.5. Tak trochu jsme možná zapomněli, že je máj - lásky čas a tak to napravíme dnešním tipem na filmovou novinku. Romantický film Půlnoční láska je o sedmnáctileté holce, která trpí přecitlivělostí na světlo a z domu může vycházet jen v noci. A jednou takhle vyjde ven a potká svou velkou platonickou lásku, kterou dosud pozorovala jen z okna svého pokoje...

4.5. Tiché místo - film o rodině Abbottů, jsou mezi posledními přeživšími na Zemi. Tajemné bytosti, které ovládly planetu, mají totiž velmi vyvinutý sluch a každý zvuk je hned přiláká a pro lidi znamená jistou smrt. Abottovi zatím přežívají na odlehlé farmě jen díky znakové řeči a opatřením, které je chrání. Paní Abottová (Emily Blunt) však otěhotní a s blížícím se porodem lze očekávat problémy...

27.4. Na tenhle film čekali fanoušci marvelovek hodně dlouho a teď se konečně dočkali - Avengers: Infinity War právě teď v kinech! Film je rozdělen na dvě části, ta druhá přijde do kin v příštím roce.

20.4. Novinky v kinech: Vadí nevadí - horor pro ty co se rádi bojí, V husí kůži - nový animovaný film od tvůrců Shreka a Hastrman - napínavý thriller a romantika v jednom. Podívejte se na ukázky z filmů, ať víte do čeho jdete ;-)

13.4. Děda Komárek by dnes při pohledu ven pronesl slavnou větu Chčije a chčije. A to je ideální čas skočit do kina na některý z nových filmů. Můžete narazit na novou pubertální komedii Fakjů pane učiteli 3 nebo akční sci-fi Rampage Ničitelé. Z českých filmů zmíníme komedii Pepa s Michalem Suchánkem v hlavní roli.

6.4. Ztratili jsme Stalina - nová komedie právě v kinech! A věřte, že se budete bavit. V Rusku, kde se příběh filmu odehrává, bohužel takové štěstí nemají, tam totiž cenzoři tenhle film i po 65 letech od smrti diktátora zakázali :-)

30.3. Máme pro vás 3 tipy na nové filmy v kině: 1. Operace Entebbe - film inspirovaný událostí z roku 1976, konkrétně únosem letadla Air France na lince z tel Avivu. 2. Ready Player One: Hra začíná - akční scifi od Stevena Spielberga, které se odehrává ve světě virtuální reality 3. Sherlock Koumes - volné pokračování úspěšného animovaného filmu Gnomeo a Julie.

23.3. Protože se blíží Velikonoce a všude jsou samí zajíčkové, zmíníme dnes jeden filmový tip, který k nim má blízko - Králíček Petr je veselý animovaný film o zvířátkách z farmy, na které se objeví nový majitel, který tam ale chce pěstovat zeleninu a žádná zvířata na své zahradě nechce vidět. A tak začíná boj... Potěšte své děti a vezměte je do kina!

16.3. Pamatujete si na film Lara Croft - Tomb Raider? Před sedmnácti lety ztvárnila hrdinku ze série počítačových her Angelina Jolie, nyní přichází nový film Tomb Raider, kterému byla předlohou stejnojmenná videohra z roku 2013. Když budete mít čas, běžte se podívat do kina jak si s hlavní rolí poradila švédská herečka Alicia Vikander.

9.3. Do kin dorazila nová komedie Jiřího Vejdělka - Tátova volha. Eliška Balzerová a Tatiana Vilhelmová v rolích matky a dcery odkrývají tajemství v podobě nemanželského potomka, o kterém se nedávno zesnulý tatínek nikdy nezmínil.

2.3. Napínavý film s komediálními prvky Noční hra nebo nový animovaný film pro děti Triky s trpaslíky - to jsou dva naše tipy na zajímavé filmové premiéry v tomto týdnu.

23.2. Pojďte do kina na hvězdně obsazený film! Meryl Streep a Tom Hanks v rolích novinářů ve filmu filmu Akta Pentagon: Skrytá válka. Děj filmu se točí kolem utajovaných dokumentů, které odhalují některé kroky americké vlády během války ve Vietnamu. pro děti doporučujeme nový animovaný film Pračlověk. Doba kamenná je u konce, nechť žije doba bronzová! Hlavní hrdina je však proti...

16.2. Tvář vody - nový film, který právě teď můžete vidět v kinech, získal 13 nominací na Oscara. Příběh se odehrává v 60. letech minulého století v americké tajné laboratoři, kde zkoumají obojživelné monstrum nalezené v Amazonii. Ve stejné laboratoři pracuje i němá uklízečka, která s vězněným tvorem naváže komunikaci a mezi oběma se vytvoří silné pouto...

9.2. Copak nového nám dorazilo do kin? Třeba ruská animovaná pohádka Sněhová královna: Tajemství ohně a ledu anebo třetí pokračování série 50 odstínů - tentokrát Padesát odstínů svobody - Anastasia už není nezkušená studentka, stala se z ní emancipovaná paní Greyová, která ale umí (nejen) svého manžela pořád pěkně rozpálit. Ne náhodou přichází nové "porno pro maminky" do kin právě v období svátku zamilovaných, lístek do kina může být zajímavým valentýnským dárkem :-)

2.2. Emoce po prezidentské volbě pomalu opadají, teď je čas se tomu všemu zasmát a v tom nám pomůže Tonda Blaník, tedy Prezident Blaník :-)

25.1. Tentokrát z nových filmů zmíníme tak trochu jiný film - jmenuje se S láskou Vincent a jedná se o zajímavou kombinaci hraného filmu a animovaných olejomaleb, kterých bylo téměř 67 tisíc a které namalovalo 125 malířů z celého světa podle původních obrazů slavného malíře Vincenta van Gogha. Scénář je inspirován dopisy, které posílal van Gogh svému bratrovi krátce před svou smrtí.

19.1. Ze včerejších premiér zmíníme dva filmy, které možná budou patřit mezi nejúspěšnější v tomto roce. Začneme krimikomedií Tři billboardy kousek za Ebbingem. Scénář i režii má na svědomí Martin McDonagh, který stojí za filmovými hity V Bruggách nebo Sedm psychopatů. Druhým tipem je animovaná novinka Coco. Za tou zase stojí tvůrci úspěšných filmů Příběh hraček a Hledá se Dory. V kinech však můžete narazit i na další novinky, podívejte se na náš přehled.

12.1. Zmenšování - nové sci-fi právě teď v kinech, v hlavní roli Matt Damon, který se účastní vědeckého procesu miniaturizace, která má vyřešit problém přelidnění na naší planetě. I v malém světě lze prožít velké věci :-)

5.1. Nový rok - nové filmové premiéry! Na co zajít do kina ještě dnes navečer? Nový film Woodyho Allena Kolo zázraků v hlavní roli s Kate Winslet - drama odehrávající se v zábavním parku v 50. letech, nebo hvězdně obsazený film Velká hra - skutečný příběh bývalé profesionální lyžařky, která po úrazu změnila svůj život a vytvořila tajné herny pokeru pro celebrity a byznysmeny. Roli hlavní hrdinky si zahrála Jessica Chastain, v dalších rolích se objeví Idris Elba nebo Kevin Costner. A nezapomínejme ani na děti, určitě je potěší nová pohádka Čertoviny od Zdeňka Trošky.

4.1. Nový rok je tu a s ním i nové filmové premiéry. Na této stránce zveřejňujeme každý týden naše tipy, které zařazujeme do žánrových kategorií. Pokud hledáte filmy z minulých let, podívejte se do našeho filmového archivu.

 

Filmy 2017

Filmové tipy 2017

28.12. Také poslední týden v roce s sebou přináší některé filmové premiéry, i když jsou pouze tři. Z toho dva jsou životopisné filmy (Borg/McEnroe a Největší showman) a jeden dobrodružný (Ztracen v džungli), v hlavní roli Daniel Radcliffe, kterého v 28 letech a s vousy asi nepoznáte, ale je to samozřejmě představitel Harryho Pottera.

21.12. Jestli vás budou o Vánocích nudit pohádky v televizi, zajděte si do kina! Dětem se bude určitě líbit animovaný film Ferdinand od tvůrců filmů Doba ledová a Rio. Milovníky komedií z horského prostředí zase potěší nová česká komedie Špindl.

14.12. Star Wars: Poslední z Jediů - další díl kultovní série od studia Lucasfilm. Postavy předchozího dílu (Síla se probouzí) spolu s legendárními hrdiny galaxie prožívají strhující dobrodružství, během kterých odhalí prastará tajemství Síly a šokující události z minulosti.

7.12. Po dvou týdnech máme v kinech další vánoční komedii a tentokrát budou v hlavních rolích ženy - Matky na tahu o Vánocích je bláznivá komedie, která má podobné téma jako první díl - z maminek se stanou rebelky, které mají už dost předvánočního úklidu, pečení a shánění dárků a rozhodnou se, že si Vánoce užijí po svém. Do kin přichází i animovaný film Můj život Cuketky o chlapci, který přichází o maminku a ocitá se v dětském domově, kde prožívá nová dobrodružství a první lásku.

30.11. Píše se rok 2073, svět je přelidněný a proto každá rodina může mít pouze jedno dítě. V jedné rodině se však skrývá sedm sester. Vypadají stejně, ale každá je jiná. Každý den vychází ven jen jedna z nich. Originální akční sci-fi thriller o sedmi identických sestrách, které tají svou existenci před okolním světem. Dokud jedna z nich nezmizí...

24.11. Blíží se Vánoce, takže bylo jen otázkou času, kdy se v kinech objeví další vánoční komedie. A už je tu - Táta je doma 2 - jak to dopadne, když se dva kamarádi rozhodnou strávit Vánoce společně se svými manželkami a dětmi? Problém nastane až ve chvíli, kdy přijíždějí jejich otcové. Mimochodem, jednoho z nich hraje Mel Gibson. O vtipné hlášky a neuvěřitelné situace nebude nouze, tahle komedie se prostě povedla.

17.11. Liga spravedlnosti - právě teď v kinech. Podívejte se na 4 minutový trailer ve Full HD!

10.11. Vražda v Orient expresu - nový film na motivy jedné z nejznámějších detektivek Agathy Christie právě teď v kinech. Třináct cestujících, kteří uvízli v luxusní vlakové soupravě, každý z nich je podezřelý. V hlavní roli a současně režisérem filmu je Kenneth Branagh, v dalších rolích hvězdného obsazení uvidíte Penelope Cruz, Johnny Depp, Willem Dafoe, Judi Dench nebo Michelle Pfeiffer. Podívejte se na ukázky také z dalších novinek, které jsou o tomto víkendu v kinech.

3.11. Nové filmové premiéry jsou tu - na své si tento týden přijdou děti (animované filmy Příšerákovi a Lajka) nebo milovníci dramatu (Všechno nejhorší a Milada). Jak by se vám líbilo uvíznout v časové smyčce, kdy byste dokolečka prožívali ten samý den? A zrovna své narozeniny? A jak by se vám líbilo, kdyby vás na jeho konci pokaždé někdo zabil? To je stručná pozvánka na horor Všechno nejhorší ;-)

27.10. Přinášíme další tip z filmových novinek uplynulého týdne - v kinech můžete od čtvrtka vidět akční sci-fi Thor: Ragnarok (třetí díl). Thor je uvězněn na opačném konci vesmíru bez svého mocného kladiva a je nucen pustit se do závodu s časem, aby se vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok - zkázu svého domova a konec asgardské civilizace - který se snaží rozpoutat mocný nový nepřítel, nemilosrdná Hela.

20.10. Akční Sci-fi Geostorm nebo pubertální komedie Bajkeři? Na čem jste byli o víkendu v kině vy?

13.10. Četli jste knihu Sněhulák? Teď přichází do kin filmová verze tohoto světového bestselleru od norského spisovatele Jo Nesbø. Samozřejmě to není jediná novinka, podívejte se na ukázky z dalších filmů.

6.10. Byli jste o víkendu v kině na některém z nových filmů? Hora mezi námi - drama s Kate Winslet, která hraje fotoreportérku spěchající na svoji svatbu, v malém letadle však havaruje uprostřed hor a spolu s ní přežije jen doktor Alex, který pro změnu spěchal k důležité operaci. Oba se vydávají na nebezpečnou cestu, aby se zachránili. Blade Runner 2049 - pokračování akčního sci-fi, které se odehrává 30 let po událostech prvního dílu. Ve dvojce se znovu objevuje herecká legenda Harrison Ford.

29.9. Od středy je v kinech je druhé pokračování z trilogie Zahradnictví s podtitulem Dezertér v režii Jana Hřebejka. Fanoušci legendární kapely Black Sabbath zase mají možnost vidět záznam z definitivně posledního koncertu, který tato kapela odehrála po téměř 50 letech své existence. To samozřejmě není všechno - podívejte se na náš web s ukázkami všech novinek.

15.9. Při dnešním tipu na filmovou novinku se přesuneme do Francie. Víno nás spojuje - to je název filmu o muži, který před lety zpřetrhal rodinné vazby, nyní však jeho otec vážně onemocní a tak se jeho syn vrací zpět do kraje svého dětství - Burgundska. Jak již název napovídá, děj filmu se točí kolem vína a tak na diváka dýchne úžasná atmosféra francouzského venkova a zdejších vinic.

8.9. Hasta la vista, baby! Legendární hláška Arnolda Schwarzeneggera z filmu Terminátor 2, který po 26 letech ožívá v kinech v remasterované 3D podobě. Na této verzi pracoval i samotný režisér James Cameron. Terminátor 2 patří i v dnešní době mezi nejoblíbenější filmy v celé historii a jeho fanoušci určitě rádi poběží do kina, kde si nasadí 3D brýle a vychutnají si nový zážitek.

1.9. Hledáte tip na dobrej film v kině? Loganovi parťáci - akční komedie, která Vás bude bavit. Ve filmu hraje mimo jiné i Daniel Craig, kterého znáte z filmů James Bond. A jestli chcete vzít do kina děti, běžte na animovaného Hurvínka. Sice nebude mít takové kouzlo jako originální dřevěná loutka, ale děti budou spokojené ;-)

25.8. Barry Seal: Nebeský gauner - Tom Cruise je pilot dopravního letadla a protože už se při létání tak trochu nudí, kývne na nabídku agenta CIA a začne pracovat pro tajné služby. Háček je v tom, že neodolá ani nabídce drogového kartelu a tím se celý příběh zamotává...

18.8. Filmové novinky tohoto týdne: Zabiják & bodyguard - akční komedie s hvězdnou dvojicí Ryan Reynolds a Samuel L. Jackson a Po strništi bos od režiséra Jana Svěráka podle předlohy jeho otce Zdeňka - film z období protektorátu, který dějově předchází Obecné škole - v hlavní roli Edy Součka září nový dětský talent Alois Grec.

11.8. Jestli vy nebo vaše děti ujíždíte na takových těch obrázcích co se vkládají na mobilu do zpráv, tak si zajděte do kina na Emoji ve filmu, třeba se pobavíte. A jestli ne, nebo jen dáváte přednost jinému žánru, zkuste pokračování úspěšného hororu Annabelle - dvojka se jmenuje Annabelle 2: Zrození zla. Ale je to opravdu jen pro silné povahy, podívejte se na ukázku a nelekněte se!!!

4.8. Pohledná a drsná agentka v akci - Atomic Blonde: Bez lítosti - od včerejška v kinech, podívejte se na trailer.

28.7. Francie ať otevře svou náruč dokořán! - Žvásty! Proč nejdete příkladem? Ubytujte někoho doma! - Klidně! Až zazvoní romská rodina, pozvu ji dál... Další nekorektní komedie od tvůrců Co jsme komu udělali? a opět v hlavní roli s oblíbeným Christianem Clavierem, kterého znáte z filmů Návštěvníci.

21.7. Dunkerk - očekávané drama natočené na základě událostí z druhé světové války - podívejte se na ukázku z tohoto filmu nebo dalších novinek, které jdou právě do kin.

14.7. Přinášíme ukázky z nových filmů, které přišly o víkendu do kin. Válka o planetu opic - pokračování navazující na předchozí díl Úsvit planety opic, ve kterém dojde na nelítostný boj mezi lidmi a lidoopy o vládu na Zemi. Oklamaný - historické drama z americké občanské války o zraněném nepřátelském bojovníkovi, který se dostane do dívčí internátní školy, s hvězdným obsazením (Colin Farrell, Nicole Kidman). V našem přehledu najdete i dalších pět novinek, podívejte se!

7.7. Nová dobrodružství pavoučího hrdiny - Spider-Man: Homecoming ode dneška v kinech. Anebo akční drama V utajení o agentce CIA, která je přeřazena do Londýna, kde má zabránit útoku na město, sama se však ocitá v ohrožení - film se skvělým obsazením (Noomi Rapace, Orlando Bloom, John Malkovich nebo Michael Douglas) se natáčel i na několika místech v Praze.

30.6. Já, padouch 3 - právě teď v kinech! Skvělá zábava pro dospělé i děti - Gru zjistí, že má dvojče a navíc jeho Mimoně už nebaví, že jejich pán už není zlý. Opět vynikající český dabing v podání Jiřího Lábuse!

23.6. Když paří nejlepší kámošky - nový film Holky na tahu. A pak už jen pátý díl akčního sci-fi Transformers - Poslední rytíř. Pouze tyto dva nové filmy přišly o víkendu do kin. Podívejte se na ukázky a uvidíte, jestli má cenu běžet si koupit lístek na některou z těchto novinek.

16.6. Podívejte se jaké filmové premiéry přišly do kin o uplynulém víkendu. Malí kluci budou unešeni z dalšího pokračování animáku Auta 3 a velcí kluci zas ocení honičky v autech v novém akčním filmu Extrémní rychlost od tvůrců úspěšných filmů 96 hodin a Rychle a zběsile 2.

9.6. Mezi novými filmy, na které od víkendu můžete zajít do kina, dominuje film Mumie s Tomem Cruisem v hlavní roli, který po dvou tisících letech objeví mumii egyptské princezny, která se kdysi chystala na převzetí vlády a neváhala se přitom spojit s temnými silami. Nyní se probudila a chystá se ovládnout celý svět. V tom se jí pokusí zabránit i další hvězda stříbrného plátna - Russell Crowe.

2.6. Jedna z mála filmových novinek tohoto týdne se jmenuje Wonder Woman a líčí příběh amazonské bojovnice Diany, která opustí svůj pohádkový ostrov, aby pomohla vyhrát válku, která má ukončit všechny konflikty v okolním světě. Přitom objevuje své netušené schopnosti.

26.5. A je to venku - nové Piráty z Karibiku můžete od včerejška vidět v kinech! Pátý díl má název Salazarova pomsta a kapitán Jack Sparrow (Johnny Depp) v něm čelí bandě pirátských duchů včele se strašlivým kapitánem Salazarem. Oproti poslednímu dílu není děj tolik zamotaný a nepřehledný, těšte se na velkolepou zábavu a skvělé herecké výkony. A třešnička na dortu pro fanoušky Beatles - ve filmu se objeví i samotný Paul McCartney.

19.5. Vetřelec - pamatujete si ještě na tenhle kultovní sci-fi film? Je to neuvěřitelné, ale jeho první část natočil Ridley Scott už v roce 1979. Po necelých čtyřiceti letech ten samý režisér natočil nový díl o posádce vesmírné lodi Covenant, která hodlá kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Zprvu se zdá, že nový svět je pro lidi ideální místo k životu. Ale nic není tak idylické jak se zprvu zdá. Hádejte proč?

12.5. Král Artuš: Legenda o meči - nový film od Guye Ritchieho vypráví klasický příběh o legendárním anglickém panovníkovi, v tomto případě jde o akční fantasy s množstvím velkolepých scén a triků. Do Anglie, však o pár století později, nás přivádí i další snímek Lady Macbeth o dívce Katherine, která je donucena k nechtěnému sňatku.

5.5. Tento týden je slabší na filmové premiéry, takže tu máme prakticky jediný film, který můžeme zmínit a tím je druhé pokračování vesmírné marvelovky Strážci galaxie. Hlavní cíl - bavit diváka - se určitě tvůrcům povedl. Podívejte se na ukázku.

28.4. The Circle - projekt, který přinese lidem ideální svět, bez válek, bez nemocí, bez hladu. Moderní technologie přináší netušené možnosti a mají změnit celý svět a přinést ráj na Zemi. Má to však háček - neexistuje žádné tajemství a všichni jsou na každém kroku sledováni kamerami. Že to nemusí být až tak vzdálená budoucnost? Své o tom vědí Tom Hanks a Emma Watson, kteří ztvárňují hlavní role ve filmu. Včera měl premiéru i první film z trilogie Zahradnictví s podtitulem Rodinný přítel, který nás zavede do 40. let minulého století, doby německé okupace. V hlavních rolích Ondřej Sokol a Aňa Geislerová.

21.4. Ztracené město Z - nový film v kinech, který vypráví o badateli, který v Amazonii pátrá po bájném městě Z. Na své výpravě v džungli nachází důkazy o existenci dosud neznámé a vyspělé civilizace. Postava badatele Percyho se stala předlohou pro kultovní sérii Indiana Jones. Tento týden si přijdou na své i děti - je tu nový animovaný film Mimi šéf o neobyčejném dítěti, které se obléká do saka, nosí kravatu, mluví jako dospělej a dětem kolem sebe pořád šéfuje. Zábavná podívaná od tvůrců Shreka!

14.4. Na Velikonoce pojedeme s Vin Dieselem Rychle a zběsile (8) a žádné posílené policejní kontroly nás nezastaví. Anebo sedneme do lodě s vykutálenou partičkou (Langmajer, Čermák, Liška) a vezmeme s sebou děti, ze kterých se tak stanou Špunti na vodě. A maminkám to co? Maminkám to neřekneme :-) Podívejte se na ukázky. Veselé Velikonoce!

7.4. Venku se ochladilo, ale taková zima jako na Antarktidě ještě není. A právě tam se odehrává příběh malého tučňáka, který se vydává na svou první cestu k moři a zvládá spoustu nástrah zdejšího světa. Tentokrát z filmových novinek tohoto týdne vybíráme francouzský dokument, který je natočen ve vysokém rozlišení 4K s využitím moderních technologií jako jsou například ponorky a drony. Můžete si tak nejen díky úžasnému obrazu vychutnat nevšední zážitek. Podívejte se na ukázku a v nastavení videa (ozubené kolečko vpravo dole) zvolte vysoké rozlišení.

31.3. Volání netvora: Příběh života - fantastický svět netvorů a pohádek a v něm dvanáctiletý kluk, který se vyrovnává s nemocí své mámy, ve škole je šikanován a jelikož žije bez táty, potřebuje někoho kdo by ho vedl. Jak už asi tušíte, bude to netvor! S menšími dětmi ale bude asi lepší zajít na nové 3D Šmouly s podtitulem Zapomenutá vesnice, Gargamel je sice pěkný padouch, ale oproti netvorovi je tolik nevyděsí, takže se z kina vrátí domů se suchými kalhotami :-)

25.3. Film z německé produkce Rande naslepo je o klukovi, který už od dětství sní o tom, že bude dělat v luxusním hotelu. Bohužel ale v dospívání začne ztrácet zrak, takže nakonec už vidí jen matné obrysy. Díky sebevědomí a pečlivé přípravě se nakonec rozhodne ucházet o práci v pětihvězdičkovém hotelu. Inspirativní a zároveň zábavný film můžete vidět právě v těchto dnech v kinech. Pochválit musíme i český dabing, hlavní roli skvěle namluvil Vojta Kotek. Z dalších filmových novinek tu máme napínavé sci-fi Život o posádce vesmírné stanice, která objeví život na Marsu nebo pro hudební fanoušky záznam koncertu skupiny Rammstein v Paříži.

17.3. Do kin přichází nové ztvárnění klasického díla Kráska a zvíře, tentokrát v hlavní roli s Emmou Watson, kterou znáte hlavně jako Hermionu ze série Harry Potter. Těšit se můžete na skvělé triky a krásnou hudbu. Od čtvrtka můžete zajít také na něco ostřejšího - konkrétně na dokument o jednom z nejznámějších pornoherců s přezdívkou "italský hřebec", kterým je Rocco Siffredi. Za 30 let natočil přes 1500 filmů a teprve nedávno s tímto řemeslem skončil. Dokument hrají ve vybraných kinech a je do 18 let nepřístupný.

11.3. Jen pár lidí tenhle film vidělo, přesto ještě před jeho oficiální premiérou získal ocenění ve 12 kategoriích včetně hlavní ceny Český lev za nejlepší film. Masaryk měl premiéru v kinech tento čtvrtek a určitě stojí za shlédnutí, Karel Roden v něm opět exceluje a potvrzuje, že je to pan herec. Kdo má rád akční fantazie, toho uchvátí film Kong: Ostrov lebek, kde je jedna velká nezničitelná opička. Za zmínku stojí i zajímavý dokument Nechte zpívat Mišíka - premiéra tohoto filmu byla 8. března - přesně v den, kdy legendární muzikant slavil své 70. narozeniny. Všechno nejlepší!

2.3. Další skvělej kousek z komiksové série X-men - poslední a podle všeho i nejlepší epizoda Wolverine, nejbrutálnější, nejdrsnější, nejkrvavější a tudíž pro děti nepřístupný film. Dokonalá rozlučka se superhrdinou, kterého opět famózně ztvárnil Hugh Jackman. Podívejte se na ukázku ať víte do čeho jdete!

24.2. I dva jsou rodina - úsměvný příběh o tátovi, který se stará o svou dceru, kterou mu zanechala žena, se kterou prožil jeden víkendový flirt. Anebo komedie Bába z ledu o šedesátnici, která chce změnit svlůj stereotypní život a milostné seznámení s otužilcem je pro ní tím správným impulzem. Anebo do třetice John Wick 2 - pokračování úspěšného thrilleru, ve kterém opět zazáří Keanu Reeves.

17.2. Pamatujete si na kultovní film Trainspotting? Uplynulo 20 let a v kinech je pokračování T2. Vydejte se opět do Skotska za partou dnes již čtyřicetiletých zfetovaných zoufalců a budete odměněni i skvělým soundtrackem! Za zmínku stojí i nový film Mlčení od oscarového režiséra Martina Scorseseho. Vypráví příběh dvou portugalských jezuitů, kteří se v 17. století vydávají do Japonska, aby zde našli svého učitele, který se prý zřekl víry. Nutno dodat, že křesťané jsou v této zemi pronásledováni a mučeni, takže cesta hlavních hrdinů nebude zdaleka jednoduchá.

10.2. Tento týden máme v kinech pouze dva nové filmy - jeden je hlavně pro děti - LEGO® Batman film a druhý je naopak pro děti nevhodný - Padesát odstínů temnoty. Mimochodem první díl "porna pro mamky", natočený podle knižního bestselleru Padesát odstínů šedi, získal před rokem Zlatou malinu za nejhorší film roku. Tak asi bude lepši zajít letos s dětmi na Lego :-)

3.2. Do kin přichází pokračování kultovního hororu Kruh. Viděli jste první část a chcete vidět i tuhle novinku? Pokud ano, dejte lajk na našem facebooku ;-)

27.1. Nový film s Bradem Pittem - akční drama Spojenci v kinech právě teď! Příběh se odehrává v roce 1942 za druhé světové války, kdy Max Vatan (Brad Pitt) má za úkol zabít německého velvyslance v Maroku. Pomoci mu má krásná Francouzka Marianne (Marion Cotillard), která předstírá, že je jeho manželka. Z manželských rolí se ovšem stává skutečný vztah. Ovšem k Maxovi se záhy dostanou zprávy, že ze strany Marianne se může jednat o důmyslnou hru, která by mohla ovlivnit i výsledek války. Kde je pravda? Režisérem snímku je Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump, Trosečník).

20.1. Další porce nových filmů právě teď v kinech. Mezi nimi například drama Rozpolcený o muži, ve kterém se skrývá 23 různých osob a další čtyřiadvacátá se má objevit každou chvíli. Jmenuje se Kevin a jeho porucha osobnosti způsobí, že unese tři studentky, které následně vězní ve sklepní místnosti. Tenhle kousek od režiséra filmu Šestý smysl není rozhodně pro slabší povahy. Podívejte se u nás na trailery i k dalším filmům.

13.1. Všechno nebo nic - česká komedie ve stylu Bridget Jones je od včerejška v kinech - v hlavních rolích krásná Táňa Pauhofová a neodolatelný fešák Michał Żebrowski. Jestli máte rádi staré americké gangsterky, určitě vás potěší nový film Pod rouškou noci s Benem Affleckem. Scénář napsal Ben Affleck a režie se zhostil Ben Affleck :-)

6.1. Vítejte s námi ve světě filmu v roce 2017! Poradíme vám na co zajít právě do kina. Komediální muzikál La La Land bude určitě dobrou volbou! V hlavní rolích Emma Stone a Ryan Gosling. Mezi dalšími novinkami nelze přehlédnout tak trochu jiný film Paterson o poetickém řidiči autobusu nebo Velkou čínskou zeď o záchraně lidské civilizace. Nevybrali jste si? Tak se zkuste u nás mrknout co vyšlo na DVD.

 

Filmy 2016

Filmové tipy 2016

22.12. Animovaný muzikál Zpívej je od dnešního dne v kinech. Skvělá podívaná od tvůrců filmů Mimoni nebo Tajný život mazlíčků, při které si budete zpívat i vy! Mezi dalšími novinkami je komedie Manžel na hodinu - pokračování Hodinového manžela.

15.12. Nový příběh Star Wars právě v kinech. Nejsou to klasické Star Wars, jde o začátek nových samostatných filmů od Lucasfilmu, ale fanoušky hvězdných válek určitě potěší.

8.12. Vánoce se blíží a je to vidět i v kinech - pohádka Anděl Páně 2 z minulého týdne trhá rekordy v návštěvnosti a teď k ní přibude americká komedie Pařba o Vánocích s Jennifer Aniston, kterou znáte hlavně ze seriálu Přátelé. A kdo už teď má Vánoc plné zuby, může zajít třeba na akční drama Underworld: Krvavé války.

1.12. Vánoční pohádka Anděl Páně 2 dorazila včera do českých kin a podle prvních recenzí je možná ještě lepší a zábavnější než první díl. Podívejte se na ukázku

25.11. Už vás otravují všudypřítomné nabídky Black Friday? Nekupujte všechno jenom proto, že je to se slevou, za ušetřené peníze vezměte třeba děti do kina na nový animovaný film Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa z dílny Walt Disney. Skvělá podívaná o nebojácné dospívající dívce, která se vydává na nebezpečnou cestu, aby zachránila svůj lid.

18.11. Fantastická zvířata a kde je najít - do kin dorazila očekávaná novinka natočená podle předlohy J. K. Rowlingové, autorky legendárního Harryho Pottera. O čem film je? Podívejte se na naše stránky, kde najdete ukázky i k ostatním filmům, které byly uvedeny minulý týden.

11.11. Dlouho očekávaná novinka je od včerejška v kinech - Příchozí (Arrival) je sci-fi, které aspiruje na jeden z nejlepších filmů letošního roku. Když se po celém světě objeví vesmírné lodě, nikdo neví kdo je uvnitř a co se bude dít. Mistrovsky natočený film, úžasná atmosféra - z toho vás bude mrazit!

4.11. Do kin přichází porce nových filmů včetně zajímavých dokumentů nebo snímků od balkánských tvůrců. Na největší hity tohoto týdne aspirují: Zúčtování - akční drama s Benem Affleckem, Trollové - animovaný film od tvůrců Shreka nebo romantická komedie Pohádky pro Emu v hlavní roli s Ondřejem Vetchým a Aňou Geislerovou.

28.10. Dnes je Halloween, takže by to chtělo zajít do kina na pořádný horor. Jenže mezi filmovými novinkami s tímto tématem je "pouze" dokument o Alfredu Hitchcockovi a François Truffautovi. A tak pro silnější zážitek doporučujeme např. novinku s názvem Doctor Strange o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změnil po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Chcete vědět více o tomto akčním sci-fi? Podívejte se na ukázku na našich stránkách.

21.10. Nevracej se - to je název nového akčního filmu s Tomem Cruisem, který hraje bývalého vojenského majora a nyní se snaží dokázat nevinu pohledné armádní velitelky a dostat ji z vězení. Jestli máte děti, pravděpodobně budou žadonit, abyste je vzali na nový animovaný film Lichožrouti, který je natočený podle stejnojmenné úspěšné knížky spisovatele Pavla Šruta a ilustrátorky Galiny Miklínové, která v roce 2011 získala v kategorii pro děti ocenění Kniha desetiletí Magnesia Litera. 

14.10. Co nového v kinech? Inferno - další s mysteriozních filmů s Tomem Hanksem podle knižní předlohy Dana Browna, kterému předcházely tituly Šifra mistra Leonarda a Andělé a démoni. Anebo dáte přednost komedii Bezva ženská na krku s Ondřejem Vetchým?

7.10. Novinky v kinech: Dívka ve vlaku - drama natočené podle románu Paula Hawkinse, který patří mezi knižní bestsellery minulého roku a získal titul Kniha roku. A také nová komedie Instalatér z Tuchlovic nebo skvělý animovaný film Kubo a kouzelný meč.

30.9. Máte rádi Tima Burtona a jeho pohádkové fantazie? Jestli ano, tak si udělejte čas a zajděte o víkendu do kina na Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Už ve středu si odbyl premiéru film Anthropoid, který popisuje stejnojmennou operaci z druhé světové války, jejímž cílem byl atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Stručný popis k filmům a trailery najdete na našich stránkách.

23.9. Sedm statečných - nesmrtelná westernová klasika ožívá v remaku s Denzelem Washingtonem a spol. Jak dopadne porovnání s původním hereckým obsazením, kde jsme obdivovali Steve McQueena nebo Charlese Bronsona? Z dalších filmových novinek stojí za povšimnutí film Krycí jméno Holec v hlavní roli s Kryštofem Hádkem a Vicou Kerekes, který nás zavede do období srpnové okupace v roce 1968.

16.9. Všichni mluví o tom, že v kinech je nová Bridget Jones. Tak jo, mrknem na to! V dalším pokračování naše stále svobodná hrdinka - smolařka (Renée Zellweger) zjistí, že čeká dítě. Na tom by nebylo ještě nic tak zajímavého, problém je v tom, že neví, zda je otcem Colin Firth nebo Patrick Dempsey, vyspala se totiž s oběma v krátké době, takže si sama není moc jistá.

9.9. Pamatujete si ještě, když v roce 2009 přistálo nouzově letadlo Airbus A320 se 155 cestujícími na řece Hudson? O kapitánovi Chesley Sullenbergerovi (alias Sullym) se mluvilo jako o hrdinovi, nicméně hrozilo, že vyšetřování zničí jeho pověst i kariéru. Hlavní roli ve filmu hraje Tom Hanks a režie se ujala další hollywoodská legenda - Clint Eastwood, tahle kombinace nemůže dopadnout špatně!

2.9. Rocky je holka z Detroitu, která má za sebou pár vloupaček, ale zatím jí to nevyneslo tolik peněz, aby spolu se svojí mladší sestrou mohla opustit domácnost, ve které žijí se svou násilnickou matkou. Tentokrát se však nabídne možnost oloupit slepce, v jehož domě v opuštěné části města se má skrývat velké bohatství. Jenže slepec není žádné ořezávátko a Rocky se svými kumpány zažívá nečekané drama.

26.8. Na konec prázdnin tu máme animovaný film pro dospělé - Buchty a klobásy. Na tenhle film děti rozhodně neberte! Kreslená komedie plná sprostých slov, sexuálních narážek a nekorektního humoru s vynikajícím namluvením (mimo jiné Salma Hayek) a českým překladem od Františka Fuky. Jasně, na takovej biják nebude mít asi každej žaludek, takže co zkusit třeba Božskou Florence v hlavní roli s nestárnoucí Meryl Streepovou a Hugh Grantem?

19.8. Patříte mezi miliony fanoušků Star Treku? Tak právě dnes je váš den D a určitě už máte koupený lístek do kina na nové pokračování této legendární sci-fi série s podtitulem Do neznáma. Za zmínku ale stojí i nová akční komedie Týpci a zbraně, což je film natočený podle skutečného příběhu, ve kterém se dva mladíci úspěšně ucházejí o zakázky americké armády. Postupem času se jejich byznys rozjede do nečekaných rozměrů a to zejména díky pochybné dodávce zbraní pro afghánskou armádu.

12.8. Víte co dělají vaši mazlíčci, když nejste doma? Odpověď najdete v novém animovaném filmu, který jde dneska do kin. Na tvorbě se podíleli lidé, kteří stojí za úspěšným filmem Já, padouch.

5.8. Jenom tři nové filmy jdou do českých kin tento týden. Akční fantasy Sebevražedný oddíl s Willem Smithem v hlavní roli je o partě kriminálníků, kterým dá vláda do ruky nejmodernější zbraně, aby přemohli záhadná stvoření obdařená nadpozemskou silou. Neberte to ale moc vážně, film je hlavně zábavnou kombinací efektních triků a vtipných hlášek. A především bavit mají i zbylé dva filmy - komedie Matky na tahu a francouzská romantika Za láskou vzhůru. Tak deštníky do ruky a šup do pohodlí oblíbeného kina! Předtím mrkněte sem na ukázky, ať víte do čeho jdete :-)

22.7. Do kin přichází nový film Učitelka od dvojice Hřebejk - Jarchovský. Drama o manipulativní učitelce je inspirováno skutečnou událostí a odehrává se v 80. letech. Film měl premiéru na letošním MFF v Karlových Varech a vzbudil velký ohlas. Máte chuť na horor? Pak běžte na film Zhasni a zemřeš. A jestli máte rádi Ozzyho Osbourna, tak si nenechte ujít celovečerní dokument o této rockové legendě, který vznikal v průběhu dvou let a dává nahlédnout do zákulisí koncertů a soukromí jedinečného zpěváka, který je na scéně už od roku 1970.

15.7. Šest nových filmů přichází tento týden do českých kin. Dětem a jejich doprovodu musíme doporučit nový díl Doby ledové s podtitulem Mamutí drcnutí a dospěláci můžou zkusit třeba novinku Tohle je náš svět - příběh svérázného otce, který vychovává šest dětí uprostřed lesa. V důsledku nečekané události však musí opustit své útočiště a zamířit zpět do civilizace. Film získal na festivalu v Cannes cenu pro nejlepší režii (Matt Ross).

8.7. A máme tu nové filmy, které jdou tento týden do kin - Mike i Dave sháněj holku - jak už název napovídá, nepůjde o žádný cestopisný nebo historický film, prostě oddechovka na léto, která byla natočena podle skutečných událostí, určitě vás ale rozesměje! Legenda o Tarzanovi - ten příběh zná asi každý, příběh tohoto filmu se má však odehrávat v době, kdy už Tarzan žije poklidným životem ve městě.

1.7. Dnes začaly dětem prázdniny a spolu s nimi startuje i 51. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Z filmových hvězd dorazí letos například herci Willem Dafoe a Jean Reno nebo oscarový scénárista Charlie Kaufman. Kromě festivalu můžete vyrazit i do vašeho oblíbeného kina, třeba na premiéru dramatu Hra peněz, ve které se vedle sebe objeví George Clooney a Julia Roberts.

24.6. Venku je vedro, běžte se ochladit do klimatizovaného kina a mrknout na zkázu světa resp. jeho záchranu ve filmu Den nezávislosti: Nový útok. A jestli vás venkovní teploty lákaj k něčemu lechtivějšímu, tak je tu francouzská letní komedie Léto All Exclusive. Uvidíte v ní mimo jiné Christiana Claviera, kterého znáte jako potřeštěného sluhu z komedií Návštěvníci.

17.6. Vzpomínáte ještě, jak jsme před 13 lety hledali rybku jménem Nemo? Tak teď se hledá Dory, jeho modrá kamarádka, která trpí výpadky paměti a teď si vzpomněla, že ztratila své rodiče. A tak se rozhodne je najít, spolu s Nemem a dalším kámošem Marlinem putují napříč oceánem až do mořského akvária v Kalifornii. Není pochyb o tom, že to bude dobrodružná cesta plná napětí i legrace. Mezi dalšími novinkami, které jdou právě do kin, jsou komedie Centrální inteligence a Podfukáři 2.

10.6. Vítejte ve světě Warcraft! Do kin přichází pohádka pro dospělé inspirována legendární počítačovou hrou, na kterou navazuje knižní trilogie. Pokud nepatříte mezi warcraftí fanoušky, můžete zkusit druhé pokračování hororu V zajetí démonů. A kdo hledá něco pro odlehčení, pro toho tu máme nenáročnou komedii Musíme se sejít, ve které se objeví někteří baviči z pořadu Na stojáka.

3.6. Venku prší a bouří, co radši zajít do kina na dobrej biják? Třeba na akční komedii Správní chlapi plnou situačního humoru a skvělých hlášek. Děj se odehrává v 70. letech v Los Angeles a ústřední dvojice (Russell Crowe a Ryan Gosling) vás bude bavit od začátku do konce! V kinech právě teď - mrkněte na ukázku.

27.5. Tento týden sice nemáme v kinech tolik premiér, ale jeden film přesto za upozornění stojí - druhý díl fantazie Alenka v říši divů: Za zrcadlem, v hlavních rolích opět s Miou Wasikowskou a Johnny Deppem. Změna je tentokrát na pozici režiséra, místo Tima Burtona se toho ujal James Bobin.

22.5. Tentokrát na vás čekají v kinech opravdu zajímavé premiéry - třetí pokračování legendární francouzské komedie Návštěvníci zavede rytíře Godefroy de Montmirail (Jean Reno) a jeho oddaného sluhu Jacquouille (Christian Clavier) do období Velké francouzské revoluce. Milovníci fantasy si jistě nenechají utéct pokračování série X-Men: Apokalypsa a za zmínku stojí i romantická komedie Svátek matek, ve které uvidíte nestárnoucí Julii Roberts a Jennifer Aniston.

13.5. Určitě jste někdy hráli na mobilu Angry Birds, nebo jste o téhle fenomenální hře alespoň slyšeli. Teď přicházejí tihle naštvaní ptáci do kina a bude s nimi pěkná sranda! Jestli ale chcete o víkendu zůstat v teple domova a pustit si pěkný film, co takhle skvělej biják od Quentina Tarantina? Jeho nejnovější film Osm hrozných jste mohli vidět v kině už v lednu, teď vychází na DVD.

5.5. Dnes přicházejí do kin další nové filmy - pokračování akční série Captain America: Občanská válka, ale také dva zajímavé dokumenty. Prvním je Tajemství Divadla Sklep aneb Manuál na záchranu světa k 45. výročí založení tohoto výjimečného souboru, druhým je Nebe a led o cestách francouzského polárníka a vědce Clauda Loriuse, který ukazuje globální oteplování v celé jeho kráse.

29.4. A máme tu další filmové novinky - blíží se máj, lásky čas, tak co třeba zajít na romantickou komedii Jak se zbavit nevěsty? Anebo na pokračování rodinného filmu Bella a Sebastian: Dobrodružství pokračuje, které se odehrává v krásné přírodě uprostřed savojských Alp.

21.4. Četli jste v mládí Knihu džunglí? Možná by vás zajímalo jak si se ztvárněním tohoto příběhu poradili ve studiu, které uvedlo i slavné Piráty z Karibiku. Dobrodružství chlapce Mauglího bylo zfilmováno už několikrát, dnešní novinka je však plná napětí a skvělých triků, takže nudit se nebudete.

14.4. Tento týden se do kina už pošesté vrací (ne)stárnoucí Štěpán Šafránek v komedii Jak básníci čekají na zázrak. Tenhle film asi žádný zázrak nebude, ale třeba někoho potěší. Zajímavých filmů je ale víc, třeba Orel Eddie o britském skokanovi na lyžích nebo úchvatný přírodopisný dokument Příběh lesa.

7.4. Od dnešního dne můžete v kinech vidět očekávanou novinku Spotlight natočenou dle skutečného příběhu o zneužívání nezletilých, který otřásl celou katolickou církví. A jestli máte chuť na něco veselejšího, tak je tu pokračování romantické komedie Moje tlustá řecká svatba.

1.4. Ze včerejších premiér zaujme hlavně Teorie tygra s Jiřím Bartouškou, pro kterého to byl návrat na filmová plátna po čtyřech letech a zahrál si zde s Eliškou Balzerovou. Pro zajímavost - s tou se naposledy před kamerou potkal v roce 1975 v psychologickém filmu Hřiště. Děti můžete vzít o víkendu na animovanou lahůdku Pat a Mat ve filmu, kutilové z Večerníčku nemůžou zklamat :-)

24.3. Je tu čtvrtek a máme tu nové premiéry v českých kinech. Za pozornost stojí například Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti podle komiksové předlohy s Benem Affleckem v hlavní roli, film Já, Olga Hepnarová o dívce, která v roce 1973 nákladním vozem úmyslně najela v Praze do lidí a osm z nich usmrtila, anebo trikový film Smrtelné historky, který kombinuje animaci, loutky a hranou akci a mimo jiné to je poslední film, ve kterém si zahrál Pavel Landovský.