Filmy 2019

KOMEDIE  •  AKČNÍ / DRAMA  •  SCI-FI  •  ANIMOVANÉ / RODINNÉ  •  DOKUMENTY

Filmové tipy 2019

7.3. Oscara za nejlepší film letos získala originální komedie ZELENÁ KNIHA, kterou můžete vidět právě teď v kinech. Dojemný příběh o slavném černošském klavíristovi Donu Shirleym a jeho vykutáleném bodyguardovi se skutečně odehrál v 60. letech při Donově turné na jihu USA. CAPTAIN MARVEL je novým počinem Studia Marvel a vypráví o válce mezi dvěma mimozemskými rasami, která se odehrává na Zemi. V jedné z hlavních rolí se objeví nestárnoucí Samuel L. Jackson. 

28.2. Co jsme komu zase udělali? Pokračování úspěšné francouzské komedie právě teď v kinech. Claude a Marie jsou manželé, kteří nikdy neměli v lásce imigranty, nicméně v prvním díle se nakonec s těžkým srdcem smířili, že se jejich dcery provdaly za muže s nefrancouzskými kořeny. Teď se však dcery rozhodly, že se z různých důvodů odstěhují se svými manžely z Francie. A tomu chtějí jejich rodiče zabránit za každou cenu!

21.2. Pamatujete na draka Bezzubku a Škyťáka - mladého náčelníka Vikingů? Nerozlučná dvojice kámošů se vrací v animovaném filmu JAK VYCVIČIT DRAKA 3. Tentokrát se na scéně objeví i bílá dračice Bleskoběska, do které se Bezzubka zamiluje a nerozpozná včas nebezpečí, které se blíží na ostrov, který Vikingové a draci společně obývají. Další zajímavou novinkou v kinech je MRAZIVÁ POMSTA - akční drama se skvělým Liamem Neesonem (nominace na Oscara za film Schindlerův seznam), který se snaží pomstít smrt svého syna.

14.2. Proboha proč? Tak se bude ptát spousta lidí na důvod, proč američtí tvůrci natočili remake divácky úspěšné francouzské komedie NEDOTKNUTELNÍ. Distributor láká do kina s podtitulem "Příběh, který stojí za to vyprávět znovu", ale nová verze nepřináší vůbec nic nového kromě nudy. Takže naším tipem na tento týden rozhodně není. Tím je ALITA: BOJOVÝ ANDĚL od tvůrců filmu Avatar a Sin City. Alita je dospívající holka - kyborg, které vrátil život doktor Ido a po probuzení si nevzpomíná na nic ze své minulosti. To se však díky novým okolnostem postupně mění a ona se rozpomíná i na své bojové schopnosti.

7.2. Ve filmu Jiřího Mádla NA STŘEŠE měl hrát hlavní roli Jan Tříska, který však kvůli tragickému pádu z Karlova mostu zemřel v den, kdy se tento film měl začít natáčet. Nakonec roli starého profesora, který u sebe ubytuje mladého Vietnamce, dostal Alois Švehlík a zhostil se jí výborně. Do kina ale můžete vyrazit také s dětmi - určitě je bude bavit LEGO PŘÍBĚH 2.

31.1. Novinky v kinech: ÚNIKOVÁ HRA - napínavé drama, které líčí příběh party mladých lidí, kteří se zúčastní únikové hry, ale během ní zjistí, že zábava se změnila v boj o přežití. ŽENY V BĚHU - česká komedie o matce a jejích třech dcerách, které se rozhodnou splnit poslední přání svému nedávno zemřelému otci - uběhnout maraton. Problém je, že žádná z nich nikdy neběhala :-)

24.1. Aktuálně v kinech: FAVORITKA - působivý historický film odehrávající se na začátku 18. století za vlády Anny Stuartovny, v roli služebné soupeřící o přízeň královny se objeví hvězdná Emma Stone. Rodinný film PSÍ DOMOV je zase o adoptovaném pejskovi, který se však jednoho dne ztratí, dostane se daleko od svého páníčka a snaží se najít cestu domů. Trailery k dalším novinkám včetně popisu děje najdete na našich stránkách.

17.1. Možná si ještě pamatujete katastrofu v roce 2000, kdy došlo k výbuchu na palubě ruské jaderné ponorky KURSK. O této události a pozadí kolem záchranné operace vypráví stejnojmenný film. Sci-fi thriller SKLENĚNÝ je inspirovaný úspěšným komiksem a spojuje dva předchozí samostatné filmy Vyvolený a Rozpolcený. V hlavních rolích Samuel L. Jackson a Bruce Willis. V kinech narazíte i na další novinky, podívejte se na nové trailery na našem webu.

3.1. Vítejte v novém roce na našem filmovém profilu! Nadále vám budeme přinášet aktuality ze světa filmu, zejména upoutávky na filmové premiéry. Takže mrkněte na náš web, kde najdete trailery k nejnovějším filmům anebo i k těm starším, které vyšly na DVD nebo BLU-RAY. A jestli vás zajímá z jakého filmu je tento obrázek, tak je to z nového animáku RAUBÍŘ RALF A INTERNET.