Filmy 2020

Online Filmy pouze pro vás: nejnovější filmy v českých kinech. Zde najdete výběr filmů roku 2020. Jedná se o redakční výběr, kompletní seznam najdete v kategorii KINO.

Filmové tipy 2020

4.5. Od 11. května by se měla otevřít první kina. V hledišti ale bude moci být max. 100 lidí a provozovatelé kin budou po otevření muset dodržovat několik pravidel. Důležité budou rozestupy mezi diváky. Každá druhá řada zůstane prázdná. Dvojice, které přijdou společně, si ale mohou sednout vedle sebe. Vyrazíte do kina hned nebo máte strach z nákazy? Hlasujte na našem facebooku!

30.3. Jak jistě víte, kvůli nařízení vlády v souvislosti s koronavirem jsou uzavřena všechna kina a tak jsou premiéry nových filmů prozatím odloženy na květen. Jedním z posledních film, které jste tak mohli v kinech vidět, bylo akční sci-fi BLOODSHOT natočené podle komiksového bestselleru. Popisuje příběh vojáka Raye, který padl v boji, ale poté byl oživen a díky nanotechnologii v jeho žilách se z něj stává superhrdina. Firma, která ho oživila však neovládá pouze jeho těla, ale i mysl a vojákovy vzpomínky. Ray se však rozhodne přijít věcem na kloub...

5.3. Na konci minulého týdne přišly do kin pouze dvě novinky - animovaný film FRČÍME o dobrodružství dvou dospívajících elfů a pro dospělé horor NEVIDITELNÝ o dívce, která kdysi chodila s bohatým psychopatem, který ale neunesl její odchod a spáchal sebevraždu. Po jeho smrti se však dějí divné věci a dívka nemá klid...

27.2. O tomhle filmu se mluvilo už dlouho před jeho uvedením. V SÍTI je dokument, který ukazuje nebezpečí sociálních sítí pro dospívající děti. Tři dospělé dívky hrály dvanáctileté školačky a prakticky ihned po založení falešných profilů byly osloveny velkým množstvím mužů, kteří loví na internetu své oběti, od kterých pak vyžadují například sex přes webkameru a často je i vydírají. V kinech můžete v těchto dnech narazit i na válečné drama 1917, které vypravuje strhující příběh dvou britských vojáků, kteří se mají dostat za nepřátelské území a doručit důležitou zprávu a zachránit tím stovky vojáků. Film získal deset nominací na Oscara, z nichž nakonec tři proměnil.

20.2. Na půl hraný, na půl animovaný film JEŽEK SONIC je o superrychlém ježkovi s nadpřirozenými schopnostmi, po kterém jde americká vláda v čele s najatým šíleným doktorem Robotnikem. Toho hraje slavný komik Jim Carrey, který se tak po několika letech znovu objevuje na filmovém plátně. Vtipná podívaná pro celou rodinu, která se rozhodne v těchto dnech jít společně do kina.

13.2. Životopisný film JUDY je o slavné americké zpěvačce a herečce Judy Garlandové, která byla talentovaná už od dětství a sláva na sebe nenechala dlouho čekat. Bohužel však podlehla démonu alkoholu a ve svých 47 letech zemřela na předávkování léky. V hlavní roli Renée Zellwegerová, kterou znáte z Deníků Bridget Jonesové. To nová česká komedie CHLAP NA STŘÍDAČKU s Jiřím Langmajerem je o tom, jak manželka odhalí manželovu nevěru a místo aby mu sbalila kufry, tak se rozhodne, že s jeho milenkou se o něj bude střídat, podobně jako funguje střídavá péče o dítě.

5.2. MODELÁŘ - český film s Kryštofem Hádkem a Jiřím Mádlem, kteří jsou kamarádi provozující půjčovnu dronů. Vše funguje bez problémů až do chvíle, kdy se jeden z nich rozhodne použít dron k něčemu neobvyklému... BIRDS OF PREY (Podivuhodná proměna Harley Quinn) je americký akční film o superhrdince Harley Quinn a jejích kamarádkách, které se snaží zachránit malou holku ze spárů jednoho padoucha. V hlavní roli Margot Robbie, která zazářila ve filmu Já, Tonya o slavné americké krasobruslařce. Další novinky najdete v sekci KINO.

30.1. Novinky v českých kinech: GENTLEMANI - výborná akční krimikomedie od režiséra Guye Ritchieho (filmy Sherlock Holmes nebo Aladin) o anglickém drogovém králi, který se snaží prodat své drogové impérium miliardářům z Ameriky. MALÉ ŽENY - romantický film natočený podle slavného románu Louisy May Alcott pojednává o čtyřech dospívajících sestrách a je zfilmováním celkem už po jedenácté, přičemž první film byl natočený již v roce 1918.

23.1. Malý blonďatý kluk Jojo žije v německé Třetí říši a spolu s kamarády se chce stát pravým nacistou a proto je členem organizace Hitlerjugend, kde se učí co je třeba, aby byl správným náckem. Pak ale přijde okamžik, kdy zjistí, že jeho máma doma ukrývá židovskou dívku. Netradiční avšak vynikající komedie KRÁLÍČEK JOJO. V kinech teď můžete narazit i na českou romantickou komedii PŘÍLIŠ OSOBNÍ ZNÁMOST s Petrou Hřebíčkovou a Tatianou Dykovou od tvůrců komedie Všechno nebo nic.

16.1. Třetí a údajně poslední díl zábavné akční série MIZEROVÉ NAVŽDY se skvělými herci Willem Smithem a Martinem Lawrencem. Film je tentokrát pod jinou režisérskou taktovkou, ale furt se jedná o parádní jízdu. A propó - první Mizerové byli natočeni už před 25 lety! Nedlouho poté (v roce 1998) byl natočený i film o doktorovi, který rozumí zvířecí řeči, v hlavní roli Eddie Murphy. Film se jmenoval DR. Dolittle. Nyní jde do kin rodinná komedie DOLITTLE s podobnou zápletkou a v ní se představí vynikající Robert Downey junior, kterého znáte třeba jako Sherlocka Holmese nebo Iron Mana.

9.1. Skvělá krimikomedie NA NOŽE právě v kinech - vyšetřování záhadného úmrtí autora detektivek se ujme svérázný vyšetřovatel Daniel Craig a ve filmu mu zdatně sekundují další herecké hvězdy - Chris Evans, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon nebo Don Johnson. Spíš než o parodii se jedná o poctu detektivním románům slavné Agathy Christie. Ukázky z dalších filmových novinek najdete na našem webu v sekci Kino.

2.1. Po Novém roce dorazily do kin pouze tři nové filmy - francouzská komedie TENKRÁT PODRUHÉ, nová pohádka od Zdeňka Trošky ZAKLETÉ PÍRKO a americký horor NENÁVIST. Podívejte se na trailery ke všem novinkách, ať víte jestli má cenu na něco jít do kina :-)